آفت زندگی امروزه ما...

دبیر انجمن علمی دانشجویی پیراپزشکی در پیامی دلیل وجود مشکلات دنیای امروز را تعصب بی جا و متعامل با آن بی سوادی فرهنگی بیان نمود.

 


دبیر انجمن علمی دانشجویی پیراپزشکی در پیامی دلیل وجود مشکلات دنیای امروز را تعصب بی جا و متعامل با آن بی سوادی فرهنگی بیان نمود.

متن کامل پیام به شرح ذیل می باشد:

شاید بگویم آفت زندگی این روز های دنیای پیرامون ما ناشی از تعصب بیجا و بی سوادی فرهنگی ما باشد که شاید از هزاران گروه تروریستی خطرناک تر است.
تعصبی به مواردی که ذاتا تعلق گرفتن بدان اختیاری نبوده و‌ دخل و تصرفی در آن نداشته ایم و بی سوادی فرهنگی ای که ذاتا از ما ناقل بی چون و چرای اطلاعات ناقص نیاکانمان ساخته است.
نقصانی که به قول انیشتین که می گفت خرده معلوماتی هستند که خیلی سر و صدا می کنند.
بله سر و‌ صدای آتشی که امروزه آن طرف ‌و این طرف مرز ها شنیده می شود همان خرده معلومات است که تعصب آن را شعله ور تر کرده است.
ای کاش تقدیر آن طور رقم بخورد که مردمان ما با فکری باز ، با اندوخته ای پر از تجربه و اندیشه ، و با ذهنی آسوده از گرایشات به مسائل نگاه کنند و بخوانند و‌ بشنوند و بی طرفانه تفسیر کنند.
امیدوارم که ما ها مدعی هستیم ، مدعی دین و ایمان هستیم و کتاب خود را کتاب برگزیده می دانیم ، بخوانیم و عمل کنیم به محتوای کتاب مقدسمان که به حق در خور مسائل گریبان گیر این روز های ماست.
یکی بزرگان فرموده بود که آنکه کتاب می خواند چندبار زندگی می کند و آنکه کتاب نمی خواند یکبار زندگی می کند و محکوم است به تجربه تمام تاریخ.
امیدوارم طبق امر کتاب مقدسمان با مطالعه ، «بگردیم و عبرت بگیریم» تا نقل و مثال حسرت و اندوه آیندگان نباشیم.

آروین حسامی ، بیستم خرداد یکهزار و سی صد و نود و شش


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۲۱:۰۳ | دفعات بازدید: ۱۱۵ بازدید

تگ ها: -دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب